Milan Švihálek
DOMŮ KONTAKT VZDĚLÁNÍ ŽIVOTOPIS RODINA PUBLIKAČNÍ ČINNOST KNIHY E-SHOP

    

       ROZHLAS A TELEVIZE:

Začátkem března mě požádal redaktor časopisu TÝDENÍK TELEVIZE Vašek Vašák, abych do pravidelné rubriky TELEVIZE A JÁ napsal jakési osobní vyznání milovanému médiu. Rozsah omezil na 1500 znaků (20 řádek). Původně jsem nabídku odmítl, protože jsem se domníval, že vyslovit na tak malé ploše něco podstatného o velmi složitém vztahu je nemožné. A taky mě odradilo, když jsem si v příloze mailu přečetl, co na podobné téma napsali s neodolatelnou lehkostí, vtipem a humorem moudří autoři Zdeněk Svěrák, Rudolf Křesťan či Bolek Polívka. Nerad ale vysvětluji, že něco nejde. Tady je výsledek: Pořad "Větrník" natočila redaktorka Zora Ježková 27.května 2011 v Českém rozhlase Olomouc"
                             

CD „To je život“

                      

Redaktorka a moderátorka Dagmar Misařová mě pozvala do rozhlasového pořadu „To je život“, který byl vysílán v neděli 3.července 2011 v 19 hodin na stanici Český rozhlas Praha.

         DVD „Sám proti moři“

Televizní dokumentární film „Sám proti moři“ byl natočen v roce 1972 režisérem Jiřím Vrožinou. Film byl mnohokrát reprízován a záběry natočené Richardem Konkolským byly v průběhu let použity v řadě archivních pořadů.

DVD „Větrní Mohykáni“

Dokument „Větrní Mohykáni“ je součástí 42dílného cyklu o technických památkách „Za svědky minulosti“ z roku 1985. Cyklus byl realizován podle mých scénářů čtyřčlenným štábem režiséra Jaroslava Večeři a patří ke zlatému fondu Československé televize.

         DVD „Cihlářská víra“

 

Loading the player...

 

Dokument „Cihlářská víra“ z roku 1992 je součástí rozsáhlého cyklu „Podivuhodný svět“ ostravského režiséra Františka Mudry. Cyklus, která měl 36 dílů, byl věnován lidem se zajímavými životními osudy a příběhy.

         DVD „Napříč světem“

 

Loading the player...

 

Seriál besedních pořadů „Napříč světem“ se na obrazovce udržel v první polovině devadesátých let tři roky. Zval jsem do nich známé i neznámé cestovatele, například spisovatelku Pavlu Jazairiovou nebo fotografa Zdeňka Thomu. Režisérem cyklu byl František Mudra.

DVD „Seniorklub Milana Švihálka“

 

Dokumentární cyklus „Seniorklub Milana Švihálka“ byl realizován agenturou MAX TV FILM pro pražskou Českou televizi v letech 1997-98 podle mých scénářů. Režisér Jan Mudra postupně realizoval 24 filmových portrétů zajímavých osobností vyššího věku.

DVD „Važec 1931“

 

Loading the player...

 

Do rozsáhlého dokumentárního cyklu ostravského studia „Osudové okamžiky“ jsem scenáristicky přispěl 27 pořady. Jeden z nich byl věnován tragickému požáru, který v létě 1931 zcela zničil slovenskou obec Važec. Režisérem pořadu z roku 2003 byl Jaroslav Bařinka.

         DVD „Plavba voru Kantuta“

 

Loading the player...

 

Dokumentární seriál „Zapomenuté výpravy“ byl natáčen v roce 2005. Přispěl jsem do něj 13 scénáři, mimo jiné i příběhem plavby voru Kantuta českého cestovatele, kameramana a hudebního skladatele  Eduarda Ingriše. Film režíroval Jaroslav Bařinka.

         DVD „Příběhy domů“

 

Loading the player...

 

Cyklus „Příběhy domů“ byl realizován pražským, brněnským a ostravským studiem napočátku století. Spolu s režisérem Jaroslavem Bařinkou do něj připravili řadu dokumentů, mimo jiné také film o jímavých osudech staré pekárny ve Vizovicích.

         DVD „Život v pevnosti XVII.“

Dokumentární cyklus „Náš venkov“ je vysílán nepřetržitě od konce devadesátých let. Každý rok do něj přispívám dvěma až třemi scénáři, v roce 2011 například pohledem do života lidí, kteří se rozhodli pečovat o 160 let starou pevnost u Olomouce. Dokument „Život v pevnosti XVII.“ režíroval Jaroslav Bařinka.

 

U školky 630, 739 34 Šenov u Ostravy, Česká republika, Mobil: 602 573 281
milan.svihalek@volny.cz